• יו"ר החברה: ד"ר עידו לוריא
  • מזכ"ל: ד"ר אילן טל
  • גזברית: ד"ר אנג'לה דרניקוב
  • חברי ועד: פרופ' חגי חרמש
  • ד"ר מיכל רפפורט
  • ד"ר סעיד מוחמד מוסא
ישראל במלחמה

מתחילת המלחמה: יותר מ-100,000 פניות למוקדי ער"ן לעזרה נפשית

על רקע האיום על תקציב מטה משרד הבריאות, בעמותת ער"ן מדגישים: "המספר האדיר של הפניות הוא עדות לצורך בתשתית לאומית לעזרה ראשונה נפשית - נדרש ביטחון תקציבי לחיזוקה"

מוקדנית במוקד חירום לעזרה נפשית. צילום: אילוסטרציה

עדות לטראומה ולחרדה שחוו אזרחי ישראל מאז אירועי שבעה באוקטובר עולה הבוקר מנתונים שמפרסמת עמותת ער"ן, בציון 100 ימים למלחמת חרבות ברזל. על פי הנתונים של ער"ן, המעניקה עזרה ראשונה נפשית, מאז תחילת המלחמה התקבלו למוקדי הסיוע של העמותה יותר מ-100,000 פניות מילדים, אזרחים וחיילים מכל רחבי המדינה.

3,000 מהקריאות המדווחות התקבלו במהלך אירועי התופת בשבת השחורה של שבעה באוקטובר. אלפי פניות התקבלו מעולים חדשים בקו הסיוע המשותף של משרד העלייה והקליטה עם ער"ן.

מאות רבות ממתנדבות ומתנדבי העמותה התגייסו כדי לתגבר את הקווים של ער"ן, שמציינים כי מפלס החרדה והכאב הנפשי החריגים של אזרחי ישראל מקבלים ביטוי בשיחות המצוקה שהתקבלו לאורך כל שלושת החודשים האחרונים.

לדברי שוקי אורן, יו"ר עמותת ער"ן: "ישראל מתמודדת עם אחד המשברים הקשים בתולדותיה. זה שלושה חודשים עשרות אלפי אנשים ומשפחות נמצאים בטרגדיה אישית וכל המדינה נמצאת בטראומה לאומית. הפניות לער"ן הן ההוכחה לכך שנדרשת תשתית לאומית לעזרה ראשונה נפשית. משבר בריאות הנפש יישאר איתנו עוד תקופה ארוכה ונדרש ביטחון תקציבי מצד הממשלה לחיזוק התשתית הלאומית הקריטית הזו".

מנכ"ל עמותת ער"ן, דוד קורן, הוסיף: ״ברקע דיוני התקציב והחשיבות של השמירה על בריאות הנפש של כלל אזרחי ישראל, חשוב להבין שהמספר האדיר של הפניות הינו עדות לצורך בסיוע. מדובר בפניות קשות, ממש קורעות לב, שהתקבלו מתחילת האירועים והאסון הכבד שפקד את מדינת ישראל. צוות העמותה והמתנדבים שלנו עושים ימים ולילות בכדי לענות לכל מי שזקוק לסיוע ועזרה ראשונה לנפש הפצועה והכואבת. חשוב לנו לתת את השירות הזה לכל אזרח בישראל ולכל מי שחווה רגעים קשים במהלך תקופה זו. אנחנו כאן במגוון רחב של שפות לכל האוכלוסיה ובכל עת".

נושאים קשורים:  עמותת ער"ן,  סיוע נפשי,  חדשות,  טראומה,  חרדה,  בריאות הנפש
תגובות