• יו"ר החברה: ד"ר עידו לוריא
  • מזכ"ל: ד"ר אילן טל
  • גזברית: ד"ר אנג'לה דרניקוב
  • חברי ועד: פרופ' חגי חרמש
  • ד"ר מיכל רפפורט
  • ד"ר סעיד מוחמד מוסא
ישראל במלחמה

מרכז החוסן בגולן עומד להיסגר בשל חוסר תקציבי

מרכז החוסן בגולן, המציע מענה ל-33 ישובים, צפוי להיסגר אחרי עשר שנות פעילות בשל חוסר של 180 אלף שקל | במקומו, יספק מרכז החוסן בקריית שמונה את השירות לתושבים

תושבים מחוץ למקלט ציבורי בקריית שמונה, אוקטובר 2023. צילום: ארז בן סימון/ פלאש90

ועדת הבריאות דנה אתמול (ד') בסגירה הצפויה של מרכז החוסן ברמת הגולן בשל מחלוקת על מינהל תקין ומחסור תקציבי של 180 אלף שקל.

יו"ר הוועדה, ח"כ יוני משריקי (ש"ס), פנה למשרדי הבריאות והרווחה להרחיב את סמכות מרכזי החוסן לקהילתיים ולא רק בטחוניים כדי לאפשר את המשך פעילות המרכז. בנוסף הוא קרא למשרדים להציע לוועדה דגם להמשך הפעלת המרכז בגולן בתוך שבועיים.

מרכז החוסן בגולן, המציע מענה ל-33 ישובים, צפוי להיסגר אחרי עשר שנות פעילות בשל חוסר תקציבי של 180 אלף שקל. במקומו, יספק מרכז החוסן בקריית שמונה את השירות לנזקקים.

יוזם הדיון, ח"כ יצחק קרויזר (עוצמה יהודית), אמר כי קריית שמונה ממוקמת במרחק של שעה וחצי מהגולן ולא סביר שבזמן מלחמה משפחה תתנייד בדרכים במרחק נסיעה בלתי סביר כדי לקבל טיפול ותמיכה רגשית.

מרב פלג-גבאי, חוקרת מרכז המידע והמחקר של הכנסת, ציינה כי סגירת המרכז נגרמה מהתקשרות מכרזים שאינה תקינה.

נציגת משרד הבריאות מתחום שעת חירום אמרה בדיון שמרכזי חוסן מיועדים לאזורי עימות והפעלתם נשקלת לפי הגדרת האזור כמאוים בטחונית. "כל המרכזים תוגברו ב-15 מיליוני שקל על ידי המשרד ויוקמו שלוחות למרכז החוסן בקריית שמונה", ציינה. כלכלנית במשרד הוסיפה כי מפרוץ המלחמה גדל תקציבם של מרכזי החוסן בצפון ב-2.5 מיליון שקל.

נושאים קשורים:  מרכז חוסן,  ועדת הבריאות של הכנסת,  חדשות,  גולן,  ישראל במלחמה
תגובות
אנונימי/ת
09.12.2023, 15:54

ברור
אבל כסף למשרדי המורשת/ מסורת/ חיזוק זהות יהודית יש
כסף לטהרת המשפחה 3 מיליון יש
ועוד ועוד
אין גבול לרשעות לזדון