• יו"ר החברה: ד"ר עידו לוריא
  • מזכ"ל: ד"ר אילן טל
  • גזברית: ד"ר אנג'לה דרניקוב
  • חברי ועד: פרופ' חגי חרמש
  • ד"ר מיכל רפפורט
  • ד"ר סעיד מוחמד מוסא
ישראל במלחמה

אלפי פניות למרכזי החוסן לתמיכה נפשית ולקו החם של ער"ן

בעקבות העלייה בצורך במתן מענה נפשי ראשוני, משרד הבריאות הגדיל את תקציב מרכזי החוסן בדרום ב-8.8 מיליון שקל ואת התמיכות לעמותות המפעילות מוקדי מצוקה בשלושה מיליון שקל

תושבים מאשקלון במקלט ציבורי בעת נפילת טילים. צילום ארכיון: הדס פרוש/ פלאש 90

משרד הבריאות מעדכן כי בימים האחרונים הגיעו כ-4,000 פניות למרכזי החוסן, המעניקים תמיכה נפשית במענה טלפוני ודרך הזום. מדובר בכמעט פי שלושה ממספר הפניות שהגיעו במצבי מתיחות אחרים שהיו השנה. בנוסף, הגיעו כ-5,500 פניות לקו החם של ער"ן.

בשל המצב הבטחוני והסכנה בדרכים, ההגעה הפיזית למרכזי החוסן הצטמצמה כמעט לחלוטין. במקביל למתן מענה לאלה שמגיעים למרכזי החוסן, צוותי המרכזים יצאו לתת מענה בשטח והגיעו לכ-150 בתי תושבים שנזקקו לכך.

משרד הבריאות הגדיל את תקציב מרכזי החוסן בדרום ב- 8.8 מיליון שקל וכן הגדיל את תקציב מבחן התמיכה לעמותות שמפעילות מוקדי מצוקה בשלושה מיליון שקל. מהמשרד נמסר כי ימשיך ויגדיל תקציב זה ככל ויידרש. כזכור, רק לפני כשבוע בלבד, התלוננו בער"ן כי תקציב העמותה קוצץ בשלושה מיליון שקל.

בלה בן גרשון, הממונה על היערכות למצבי חירום וטראומה נפשית במשרד הבריאות, אמרה כי "התערבות ראשונית היא דבר חשוב ביותר כיוון שהיא מונעת הרבה פעמים התפתחות של תסמינים פוסט טראומטיים. מרכזי החוסן, שנותנים מענה במקביל לקווי הסיוע של ער"ן, מסייעים במתן מענה ראשוני נפשי וזמינים לכל מי שרוצה בכך. אנו קוראים לכל מי שצריך לפנות למוקדי קופות החולים ולמרכזי הסיוע על מנת לקבל מענה נפשי".

נושאים קשורים:  משרד הבריאות,  מרכזי חוסן,  עמותת ער"ן,  חדשות,  תמיכה נפשית,  ישראל במלחמה
תגובות