• יו"ר החברה: ד"ר עידו לוריא
  • מזכ"ל: ד"ר אילן טל
  • גזברית: ד"ר אנג'לה דרניקוב
  • חברי ועד: פרופ' חגי חרמש
  • ד"ר מיכל רפפורט
  • ד"ר סעיד מוחמד מוסא
מינויים

ד"ר בודנהיימר נבחר לראש שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות

ד"ר גלעד בודנהיימר, מומחה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, שימש עד לאחרונה כמנהל מחלקת בריאות הנפש במכבי שירותי בריאות | מחליף בתפקיד את ד"ר טל ברגמן לוי

ד"ר גלעד בודנהיימר, ראש שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות. צילום: דוברות משרד הבריאות

ד"ר גלעד בודנהיימר, נבחר היום (ב') לעמוד בראש שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות. הוא יחליף את ד"ר טל ברגמן לוי, שעמדה בראש האגף בשמונה השנים האחרונות.

ד"ר בודנהיימר הוא בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון, בוגר תכנית "ענבר" להכשרת מנהיגים במערכת הבריאות הציבורית בישראל ומומחה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר.

בודנהיימר עבד עד לאחרונה כמנהל מחלקת בריאות הנפש במכבי שירותי בריאות. בעבודתו כמנהל שירותי בריאות הנפש בקופת חולים לאומית במחוז ירושלים הקים את המרפאה המחוזית בירושלים, במסגרת הרפורמה לבריאות הנפש תוך הנגשת השירות לכלל המגזרים. ד"ר בודנהיימר חבר במועצה הלאומית לבריאות הנפש ובמועצה הלאומית למניעת אובדנות.

עם בחירתו לתפקיד אמר ד"ר בודנהיימר: "אני נרגש להצטרף לצוות אגף בריאות הנפש במשרד הבריאות שנושא על כתפיו את המאמץ המתמיד לשיפור השירותים אל מול אתגרים לא פשוטים. אני מצפה לשיתופי פעולה חשובים עם קופות החולים, בתי החולים וכלל המועצות, האיגודים המקצועיים, המטפלים מכלל המקצועות ובעיקר המשפחות והמתמודדים. אפעל על מנת לקדם תהליכי עומק כך שיהיו נגישים, זמינים ומותאמים לצרכים של כולנו: המשפחות והמתמודדים, וכלל אזרחי ישראל".

ד"ר הגר מזרחי, ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות, איחלה בהצלחה לד"ר בודנהיימר ואמרה: "תחום בריאות הנפש נמצא בראש סדר העדיפויות של המשרד כאשר המשרד פועל ומשקיע משאבים בקידום המערכת. אני מאמינה כי ד"ר בודנהיימר יקדם את התחום ויביא לשינוי בתחום החשוב הזה, הן למען המטופלים והן למען הצוותים המטפלים".

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות, הוסיף: ״אנו רואים חשיבות רבה בתחום בריאות הנפש. שלוש השנים האחרונות של מגיפת הקורונה העלו אתגרים רבים שיש לטפל בהם ובכללם תחום בריאות הנפש בילדים ובמתבגרים. בנוסף, פועל המשרד להעביר את כובד המשקל לטיפול בקהילה. אני מאמין כי ד״ר בודנהיימר יוביל את התחום לעשייה משמעותית למען המטופלים, בני משפחותיהם והצוותים הרפואיים״.

נושאים קשורים:  ד"ר גלעד בודנהיימר,  משרד הבריאות,  בריאות הנפש,  ד"ר טל ברגמן-לוי,  מינוי,  חדשות
תגובות
03.04.2023, 19:39

בהצלחה !!!

05.04.2023, 11:59

איחולי להצלחה מלאה בתפקידך החדש!

בחירה מצויינת.
בהצלחה רבה!

07.04.2023, 10:05

בהצלחה רבה