• יו"ר החברה: ד"ר עידו לוריא
  • מזכ"ל: ד"ר אילן טל
  • גזברית: ד"ר איריס כהן יבין
  • חברי ועד: פרופ' חגי חרמש
  • ד"ר מיכל רפפורט
  • ד"ר אנג'לה דרניקוב
  • ד"ר סעיד מוחמד מוסא
חדשות

מחקר בינלאומי מצא קשר בין אין אונות לבין ירידה בתפוקה והיעדרויות מהעבודה

החוקרים הסיקו כי אין אונות מהווה נטל משמעותי על תוצאי עבודה ותפוקות של גברים וככל שהמצב חמור יותר – חומרת הנטל גבוהה יותר

גבר, אין אונות (צילום: אילוסטרציה)
גבר, אין אונות (צילום: אילוסטרציה)

אין-אונות (Erectile Dysfunction - ED) משפיעה לרעה על תפוקה בעבודה, על אובדן תפוקה, היעדרויות מהעבודה ועל לא מעט בעיות בריאותיות וגם נפשיות אצל גברים הסובלים מ-ED. כך על פי מחקר חדש שפורסם בשבוע שעבר ב-International Journal of Clinical Practice.

מחקר התצפית הזה בחן סוגיה זאת בשמונה מדינות – ברזיל, סין, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד, בריטניה וארה"ב והוא נעשה על ידי צוות מחקר אמריקאי. המחבר הראשון של דו"ח המחקר הוא ד"ר ארווינג גולדסטיין, מנהל המרכז לרפואת מין בבית החולים אלברדו בסן דייגו קליפורניה והשני הוא ד"ר אמיר גורן מהיחידה למחקר תוצאי פרקטיקה רפואית במרכז קנטר בניו יורק.

הצוות ניתח שאלונים שמילאו 52,697 גברים בני 70-40 שדיווחו בעצמם על תפקודם המיני במשך שישה חודשים ואם סבלו מ-ED, כיצד ואם בכלל השפיע מצב זה על עבודתם, תפוקות בעבודה ועל בעיות נפשיות שונות.

בדו"ח צוין כי 49.7% מכלל משתתפי המחקר הודו שהם סובלים מ-ED כאשר באיטליה נמצא השיעור הגבוה ביותר – 54.7%. בקרב גברים עם ED, 7.1% דיווחו מיוזמתם על שיעורים גבוהים של היעדרויות מהעבודה, 24.8% על "קלקולים" ותקלות שונות הקשורות בעבודתם ובתפוקות המתבקשות וגם על "רכיב מנטלי" מדיד (MCS) נמוך באופן מובהק, בשיעור של 46.7%.

כמו כן צוינו בעיות בהקשר ליכולת גופנית ולבעיות בריאות אחרות וזוהו השיעורים הגבוהים ביותר בכל אחת משמונה המדינות שנכללו במחקר.

במסקנות ציינו מחברי הדו"ח כי ED מהווה נטל משמעותי על תוצאי עבודה ותפוקות של גברים וככל שהמצב חמור יותר – חומרת הנטל גבוהה יותר. כך שאבחון מוקדם של ED וניהול משופר של הטיפול במצב הזה יסייע להפחית גם בנטל הבעיות הנוגעות לעבודה במיוחד במדינות שבהן ניתן לזהות קשר בין ED לכלכלה חלשה ולבעיות בריאות רבות.

נושאים קשורים:  אין אונות,  מחקר בינלאומי,  היעדרות מעבודה,  חדשות
תגובות