• יו"ר החברה: ד"ר עידו לוריא
  • מזכ"ל: ד"ר אילן טל
  • גזברית: ד"ר איריס כהן יבין
  • חברי ועד: פרופ' חגי חרמש
  • ד"ר מיכל רפפורט
  • ד"ר אנג'לה דרניקוב
  • ד"ר סעיד מוחמד מוסא
חדשות

מנהל המרכז לבריאות הנפש לילד והמתבגר בבית החולים "זיו" התפטר

בדיווח ב"הארץ" נמסר, כי ד"ר יצחק וורגפט עזב את תפקידו, בין השאר על רקע חילוקי דעות עם מנהל בית החולים, ד"ר סלמן זרקא; ברקע הדברים: הסתגלות לרפורמה בבריאות הנפש

המרכז הרפואי זיו. 15 מיליון שקל למיגון מבני המחלקות (צילום: "זיו")

מנהל המרכז לבריאות הנפש לילד והמתבגר בבית החולים "זיו" בצפת, ד"ר יצחק וורגפט, שמונה לתפקיד רק לפני שנה, הודיע על החלטתו לעזוב את התפקיד וצפוי לסיימו כבר בשבוע הבא; כך מדווח "הארץ" הבוקר (ב').

בדיווח נמסר, כי בחודשיים האחרונים עזבו את המקום שני רופאים וחמישה פסיכולוגים, בנוסף למטפלים מהתחום הפארא-רפואי. המרכז נחשב לגדול ביותר בעבור ילדים ומתבגרים בצפון הארץ ומפעיל מרפאות גם בטבריה, קריית שמונה, מרר ומג'דל שאמס.

בין הסיבות למשבר, על פי הדיווח: שחיקה בפעילות המרכז בגלל הרפורמה בבריאות הנפש שגרמה למחסור תקציבי; תמחור חסר עבור חלקי משירותי בריאות הנפש שהמרכז העניק עד כה למטופלים וכן חילוקי דעות קשים שצצו בין מנהל בית החולים "זיו", ד"ר סלמן זרקא, לבין מנהל המרכז לבריאות הנפש ד"ר וורגפט, שכאמור החליט לסיים את תפקידו.

בדיווח נמסר, כי בחודשיים האחרונים עזבו את המקום שני רופאים וחמישה פסיכולוגים, בנוסף למטפלים מהתחום הפארא-רפואי

המרכז מעניק טיפולים למטופלים מהגיל הרך ועד גיל 20. במקום 15 מיטות לאשפוז קבוע ועד 5 לאשפוז יום. הטיפולים ניתנים במתכונת פרטנית וגם קבוצתית, למגוון של בעיות והפרעות, אבחון ומעקב פסיכיאטרי. עוד מסר העיתון, כי נוכח המשבר, זמני ההמתנה לקבלת טיפול התארכו מאוד, ועומדים על כחצי שנה.

תגובת בית החולים "זיו", שהובאה בכתבה: "הרפורמה בבריאות הנפש, שבה הועברה האחריות לשירות הפסיכיאטרי לקופות החולים, חייבה את בית החולים להיערכות מחודשת במתן השירותים לעומת המצב בעבר. נדרשו שינויים, אבל בית החולים, בהידברות עם הקופות, החליט שבשלב זה ולמרות השינויים המשמעותיים שהרפורמה הביאה, הוא ימשיך לספק את השירותים בשלוחותיו בקהילה וזאת למרות המשמעות הכלכלית הכרוכה בכך".

עוד מסר בית החולים, כי "המצב החדש והמאתגר דורש ניווט והובלה כדי למצב את השירות האיכותי שניתן במקום במשך שנים רבות ולהתאימם למציאות החדשה". לאור התפטרותו של ד"ר וורגפט, מסר בית החולים לעיתון, מחפשת ההנהלה "פתרון הולם למצב שנוצר כדי להבטיח המשך מתן השירותים, כנדרש. השירות הפסיכיאטרי למבוגרים ממשיך להינתן לפונים למרכז למרות העברת האחריות לקופות החולים".

משרד הבריאות מסר בתגובתו, כי סוגיית חטיבת בריאות הנפש במרכז הרפואי "זיו" נבחנת על-ידי האגף לבריאות הנפש במשרד יחד עם חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, ומתקיימים דיונים עם הנהלת בית החולים.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "זיו",  התפטרות,  ד"ר יצחק וורגפט,  ד"ר סלמן זרקא,  הרפואה בבריאות הנפש
תגובות
אנונימי/ת
26.09.2016, 19:07

נשמע ששוב מטופלים נפגעו מהחלטה בירוקרטית-כלכלית

אנונימי/ת
27.09.2016, 09:35

והנה עוד ניהול קלוקל מהמערכת העליונה, מצד אחד דוחפים את צוות המטפלים אל הגדר עד שהיא קורסת, 2 רופאים + 5 פסיכולוגים = משהו לא טוב קורה בבית החולים זיו בצפת.
הכי טוב = להיות אצמעי!

אנונימי/ת
07.10.2016, 00:15

ה"רפורמה" חיסלה את בריאות הנפש